michalen8341

Kamery przemysłowe poprawiają bezpieczeństwo


Kamera IP jest zbudowana z obiektywu o stałej lub zmiennej ogniskowej oraz przetwornika obrazu. Kompresuje ona obraz z wykorzystaniem kodeka H.264 i transportuje go w dowolne miejsce sieci dostępnej dla kamery IP. Teraźniejsze urządzenia do monitoringu są oparte na protokole sieciowym TCP/IP czyli technologii używanej przez sieci komputerowe LAN. Dzięki temu rola użycia systemów telewizji dozorowej w zarządzaniu obiektami jest ogromna. Szczególnie, że sama instalacja monitoringu staje się tańsza z dnia na dzień.


Najnowsza technologia


Kamery są wyjątkowo wysokiej jakości co pozwala stosować je w najbardziej skomplikowanych sieciach. Kamery sieciowe IP sprawdzą się w sieciach teleinformatycznych, a kamery megapikselowe gwarantują wysoką jakość nagrania dzięki rozdzielczości notowanej w kilku megapikselach. Ważna jest też wzmianka o limitowaniu zbędnego instalacji kablowej. Proponowane produkty wyposażone są w bezprzewodowy interfejs, co przekłada się na pozbycie zawsze frustrujących kabli. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii WiFi, który pozwala na stworzenie funkcjonalnego systemu dozorowego.


Zalety kamer ip


Dzięki wspomnianym wyżej rozwiązaniom technologicznym, monitoring sieciowy IP jest najbardziej wszechstronną i równocześnie rozbudowaną opcją tworzenia monitoringu przemysłowego. Praktycznie niemożliwe jest znalezienie godnej alternatywy dla tego sytemu. Dlaczego? Cały system monitoringu jest zasilany za pomocą jednego okablowania redukując problematykę związaną z okablowaniem oraz instalowaniem systemu. Redukuje to koszty instalacji, a rekonfiguracja kamer nie powoduje już takich problemów jak wcześniej. Jednak najważniejszą zaletą wspomnianych kamer IP jest wysoka rozdzielczość uzyskana poprzez użycie megapikselowych matryc. Uzupełniające funkcje zawarte w kamerach takie jak balans bieli czy regulacja wzmocnienia połączone z wysoką jakością nagrania pozwalają na bezproblemowe rozpoznanie twarzy oraz wynotowanie ważnych detali otoczenia. Sygnał nagrany za pomocą takiej kamery może służyć jako rozstrzygający materiał dochodowy.
Kamery IP są na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem dla osób szukających wysoce jakościowego systemu dozorowego sprawnego w każdych warunkach.
alarming.pl

© 2013 Konkursidła.pl  | Wszelkie Prawa Zastrzeżone